Deprecated: class-oembed.php از نگارش5.3.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp-includes/class-wp-oembed.php استفاده نمایید. in /home2/aetvcom/public_html/wp-includes/functions.php on line 4904
نه: عکس زبان انیشتین، مسخره‌ترین یا محبوب‌ترین عکس تاریخ علم – اجاره تلویزیونهای شهری

امروز:دوشنبه ۱۲/خرداد/۱۳۹۹ ساعت: ۱۲:۲۰

خانه

Home

ویدیوها ما

My Video

تقویم نمایشگاهی

Calendar

گالری عکس

Gallery

بلاگ متن

Blog

پادکست

Podcast

نماینده

user

تماس با ما

Contact

نه: عکس زبان انیشتین، مسخره‌ترین یا محبوب‌ترین عکس تاریخ علم

۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷

یکی از معروف‌ترین عکس‌های پرتره جهان، عکسی است که آلبرت انیشتین، معروف‌ترین شخصیت علمی جهان و برنده نوبل فیزیک، زبانش را تا روی چانه‌اش بیرون آورده است. این عکس که به “عکس زبان انیشتین” مشهور است، آنقدر عجیب و دور از ذهن است که بسیاری از مردم باور نمی‌کنند ممکن است واقعا خود انیشتین این کار را کرده باشد و بیشتر از یک عکس واقعی، شبیه به یک عکس مسخره یا فتوشاپی است.
جالب است بدانید عمر این عکس به خیلی سال‌ها قبل برمی‌گردد. به آخرین سال‌های زندگی انیشتین که نه تنها فتوشاپی در کار نبود، بلکه این شخصیت علمی در صحت کامل عقلی به سر می‌برد. این عکس، معروف‌ترین عکس تاریخ علم هستش و سال‌های سال به عنوان یک نماد از دنیای علم فیزیک، توی راهرو‌های دانشکده‌ها و بالای سر هیات‌های علمی فیزیک و روی جلد مجله‌های علمی مختلف قرار گرفته است. اما پیش از اینکه درباره عکاس این عکس بدانیم، باید بفهمیم که اصلا چرا انیشتن چنین ادایی از خودش درآورده و چطور راضی شده تا چنین عکسی از او منتشر شود؟ عکسی که بعد از ۷۰ سال در یک حراجی، با قیمت ۱۲۵ هزار دلار به فروش رفت و امضای انیشتین در زیر آن وجود دارد.

امیر یاری در این پادکست فارسی، درباره عکس زبان انیشتین و لحظه ثبت آن می‌گوید:

عکس زبان انیشتین

تصویری از انیشتین که توسط یوسف کارش گرفته شده است.

عکس زبان انیشتین

عکس زبان انیشتین که توسط آرتور سارس گرفته شده است.

عکس زبان انیشتین

تصویری از انیشتین در حال تمرکز با پیپ لوله بلندش!

عکس زبان انیشتین

نسخه امضا شده از عکس زبان انیشتین که با قیمت ۱۲۵۰۰۰ دلار به فروش رفته است.

منبع: وبلاگ دیج ایمیج